Boek Ad Lansink wint ISWA Publication Award 2018

Nieuwsbericht - 07 augustus 2018

De International Solid Waste Association (ISWA) heeft op voordracht van een onafhankelijke jury besloten de ISWA Publication Award 2018 toe te kennen aan Ad Lansink voor zijn boek Challenging Changes Connecting Waste Hierarchy and Circular Economy. De onderscheiding wordt op woensdag 23 oktober uitgereikt, tijdens het ISWA World Congress 2018 te Kuala Lumpur (Maleisië).

Lansink is blij verrast met de uitverkiezing van zijn boek over de afvalhiërarchie in circulair perspectief. "De transitie van een lineaire naar een circulaire economie is geen eenvoudige opgave", aldus Ad Lansink, "afval zonder hergebruik is een gemiste kans". Volgens de auteur is de afvalhiërarchie een richtinggevend kader, tegelijk een ‘routemap’ voor de overgang naar een circulaire economie. Bronscheiding en ketenbeheer spelen naast preventie en hergebruik een essentiële rol, samen met producentenverantwoordelijkheid en duurzaam inkopen. Financiële beleidsinstrumenten zijn absoluut noodzakelijk.

Lees meer »