18 maart: eerste Global Recycling Day

Nieuwsbericht - 13 maart 2018

BIR, het internationaal bureau van de recyclingindustrie, initieert de Global Recycling Day, een dag die de voordelen van recycling goed op de kaart moet zetten. Met een jaarlijkse dag wil BIR wereldwijd aandacht vragen voor de belangrijke stappen die nodig zijn voor het behoud van een gezonde en leefbare wereld. De eerste Global Recycling Day vindt plaats op zondag 18 maart. BIR viert dan ook zijn 70ste verjaardag.De Global Recycling Day verenigt mensen van over hele wereld. In Londen, Washington DC, Sao Paolo, Parijs, Johannesburg, Delhi, Sydney and Dubai vinden events plaats. Ook in huiselijke kring en binnen gemeenten worden wereldwijd verschillende activiteiten georganiseerd. Alle details zijn te vinden op de website van Global Recycling Day en de Facebook-pagina over de dag.

Global Recycling Day gaat om actie en roept wereldleiders, internationale industrie, gemeenten en individuen op om zich te committeren aan de zeven regels van recycling* die BIR heeft geformuleerd.

*The Seven Golden Rules of Recycling

  1. Be single-use-plastic aware – reduce and recycle
  2. Learn, and follow, local recycling regulations
  3. Prevent contamination of recyclable materials
  4. Mend, repair and reuse
  5. Be a recycling-aware shopper
  6. Make the effort to recycle electronics
  7. Reduce our individual waste-footprint

Lees meer »